Ostrava

Posted on Posted inCestování

Pokud plánujete pobyt ne severu Moravy, stojí určitě za to navštívit největší město tohoto kraje, a to Ostravu. Ta není díky své minulostí, spojené s těžkým průmyslem a tím spojenou pověstí, typickou turistickou atrakcí, ale návštěva tohoto města a jeho okolí vás jistě v mnohém příjemně překvapí. I v tomto městě je pro jeho obyvatele a návštěvníky připravena spousta zajímavostí.
Ostrava, Vysoká Pec
Landek park
Mimo to, že zde můžete v létě v příjemném prostředí kempovat, nebo se procházet a pořádají se zde různé kulturní akce, najdete zde i hornické muzeum s největší hornickou expozicí v České republice. Pokud toto místo navštívíte s nejmenšími dětmi a nebudete se cítit na celou prohlídku tohoto muzea, můžete se pokochat alespoň venku vystavenými exponáty a povozit se na důlním vláčku. Pokud se však chcete ponořit hlouběji do hornické problematiky, můžete si vybrat ze dvou okruhů, při kterých máte možnost blíže se seznámit s problematikou báňského záchranářství, ale také sjet přímo do dolu a užít si prohlídku s výkladem odborníků.
Svět techniky
Svět techniky je rozdělen na dvě části, a to Malý svět techniky a Velký svět techniky. Ve velkém světě naleznete mimo jiné i Dětský svět, určený pro děti od dvou do osmi let. Děti musí doprovázet dospělá osoba a společně s nimi můžete objevovat kouzelný les, vodní svět, kuchyňku, farmu, nahrávací studio, práci v obchodě, ale také spolu můžete stavět. Dalším tématem ve velkém světě techniky je Svět civilizace, kdy si můžete vyzkoušet všední den v zemích třetího světa. Expozice je zaměřena rovněž na historii Ostravy. Dále ve Velkém světě naleznete například expozici Svět přírody a Divadlo vědy. Malý svět techniky je poté zaměřen na srdce industriálního objektu, a to bývalou VI. energetickou ústřednu v Dolních Vítkovicích.
Ostrava, vyhlídka
Vyhlídková věž Nové radnice
Za zmínku stojí rovněž tato atrakce, kterou naleznete přímo v areálu Nové radnice. Nahoru se dopravíte výtahem, nejprve do informačního centra, kde si můžete zakoupit vstupenky na vyhlídku a nějaké upomínkové předměty, zaměřené přímo na věž a na Ostravu. Poté vyjedete druhým výtahem přímo na vyhlídku, kde jsou k dispozici také dalekohledy. Věž můžete obejít dokola, a tak máte nádherné výhledy na všechny strany.
To vše, ale samozřejmě i mnohem více vám nabízí Ostrava, nezapomeňte tedy toto město navštívit.